سوالی که از ابتدای تاسیس مدرسه مجازی عطایی آنلاین از ما پرسیده میشه این هست که چرا کلاس های استاد عطایی زنده برگزار نمیشوند؟

 

باید خدمت شما عرض کنم که کلاسهای غیر زنده بسیار بسیار کارا تر از کلاسهای زنده هستند و برای این ادعای خود دلایل بسیار زیادی داریم که طبق تجربه بیش از ۱۳ سال تدریس کلاسهای حضوری و آنلاین زنده و غیر زنده حاصل شده. ما بعد از ۲ سال برنامه ریزی دقیق برای طراحی و توسعه کلاسهای آموزش از راه دور زبان انگلیسی استاد عطایی تصمیم گرفتیم که تحولی در آموزش زبان به وجود آورده و بهترین سبک آموزش رو با بهترین متد آموزش تلفیق کنیم و نشون بدیم که راه های بهتری برای یادگیری وجود دارند ولی اکثر زبان آموزان به دنبال آشناترین راه یادگیری هستند که اون هم کلاس حضوری یا کلاس زنده آنلاین هست. در ادامه این مقاله متوجه خواهید شد که سبک آموزشی که ما انتخاب کردیم کاراترین نوع آموزش برای زبان آموز هست و نتیجه ای بسیار بهتر از کلاس زنده رو تجربه خواهید کرد.

 

تغییر در نگرش یادگیری زبان انگلیسی

بنده از حدود سال ۱۳۹۲ به دنبال ترویج آموزش زبان به صورت آنلاین بودم و سالها تلاش کردم که این سبک آموزش رو جا بندازم و خوشحالم که میبینم الان جامعه زبانی و زبان آموزان به دنبال یادگیری به صورت آنلاین هستند (چیزی که در سال ۱۳۹۲ اصلا رایج نبود و هیچ زبان آموزی حاضر نبود به صورت آنلاین زبان رو یاد بگیره چون حس میکردن که یادگیری زبان فقط در کلاس حضوری قابل انجام هست و نه از طریق اینترنت).

بعد از گذشت سالها، دید جامعه زبان نسبت به آموزش بسیار وسیع تر شده و زبان آموزان به دنبال کلاسهای آموزش آنلاین هستند. اما با تجربه ای که در این سالها در تدریس آنلاین به دست آوردم میتونم بگم که الان نوبت چالش جدیدی هست و باید حالا به دنبال این باشم که کلاسهای غیر زنده رو جا بندازم و ثابت کنم که کلاسهای غیرزنده استاد عطایی بالاترین کیفیت رو (حتی بیشتر از کلاس حضوری) دارند.

 

چرا زبان آموزان به دنبال کلاس زنده آنلاین هستند؟

سوالی که خیلی پرسیده میشه و شکی که خیلی از زبان آموزان پیش از ثبت نام در کلاسها دارن اینه که، چرا کلاس زنده برگزار نمیشه؟ کلاس زنده بهتر نیست؟

باید بگم خیر، کلاس زنده اصلا بهتر نیست و اگر همانطور که در گراف زیر میبینید یادگیری در کلاسهای زنده حدودا ۳۰ درصد هست در حالیکه یادگیری در کلاس غیر زنده ۱۰۰ درصد هست.

 

تفاوت کلاس زنده و غیر زنده آموزش زبان

این آمار چطور به دست آمده؟

خیلی ساده هست. ما از سال ۹۲ تا به حال کلاسهای زنده زیادی رو برگزار کردیم و زبان آموزان زیادی در کلاسهای ما شرکت کردن و ما در انتهای هر جلسه کوییز ها و تست هایی رو داشتیم و همچنین در پایان ترم ها و به صورت میانگین زبان آموز ۳۰ درصد درک در انتهای هر جلسه داشت که فاکتورهای زیادی باعث اون شده بود که در زیر اونها رو میبینید:

 

 

اصلاحیه: دقت داشته باشید که آمار بالا درک زبان آموز در هر جلسه را نشان میدهد که با روش های خاص تدریس این درک ۳۰ درصدی زبان آموز به درک بالای ۷۰ درصد پس از چند جلسه میرسید.

 

چطور ممکنه که کلاس آنلاین غیرحضوری ۱۰۰ درصد درک داشته باشیم؟

کلاسهای غیر حضوری با استفاده از فاکتورهای زیر میتونه درک زبان آموز رو تنها در دو جلسه به ۱۰۰ درصد برسونه:

 

 

عدم خستگی و حواس پرتی

در یک کلاس آنلاین زنده، زبان آموز اگر خسته باشه، خواب آلود باشه، مریض باشه، یا هر چیز دیگه باید در کلاس شرکت کنه و حتما شما هم در کلاسهایی چه حضوری چه آنلاین زنده به این حالتها دچار شدید. حس خوبی نیست مسلما و خودتون هم مطمئنا قبول دارید که در این شکل یادگیری به شدت پایین میاد و در اکثر مواقع اطلاعات از دست رفته بسیار بیشتر از اطلاعات کسب شده هست. به این فکر کنید که در کلاس غیر زنده زبان آموز در هر ساعتی از شبانه روز که مایل هست (وقتی حس یادگیری وجود داره) ویدیوی مربوط به درس رو نگاه کرده یا اون رو دانلود کرده و درس رو میتونه بارها و بارها گوش بده و ببینه و این یعنی ورودی اطلاعات ۱۰۰ درصدی.

 

عدم قطع و وصل شدن اینترنت

در حین کلاسهای آنلاین زنده (خصوصی یا گروهی) خیلی از زبان آموزان با مشکل قطع و وصل شدن اینترنت یا عدم اتصال به اینترنت مواجه میشدن که بجز خستگی ذهنی که بوجود میاورد باعث میشد که وقت زیادی هدر بره و همینطور در کلاسهای گروهی باعث میشد که زبان آموزانی قسمتی یا حتی کل کلاس رو به این خاطر از دست بدن.

 

توضیح deep learning

مهم ترین فاکتور در برتری قاطع کلاسهای غیرزنده استاد عطایی در استفاده از شیوه deep learning یا یادگیری عمقی هست.

اجازه بدید توضیحی درباره کلاسهای حضوری یا آنلاین زنده بدم در ابتدا:

 

تعامل با استاد در ذهن زبان آموزان یعنی اینکه بتونیم سوالات خودمون رو بپرسیم و پاسخ رو بگیریم.

 

بنده هم با این قسمت مشکلی ندارم ولی مشکل من با یادگیری سطحی هست. در کلاس های حضوری (چه زبان چه غیر زبان) دانشجو به محض اینکه سوالی براش پیش میاد اون رو مطرح میکنه بدون اینکه درباره اون فکر کنه!!!

تا حالا به این فکر کرده بودید؟ که اکثر ما بدون تفکر یاد میگیریم. یادگیری ما طوطی وار بوده و هست و تفکر هیچ نقشی در اون نداره.

 

بعضی اوقات در کلاسهای حضوری شده که در عرض کمتر از ۱۰ دقیقه ۵ الی ۶ نفر یک سوال رو تکرار میکنن!!!‌ یعنی اصلا گوش نمیدن سر کلاس و نه تنها گوش نمیدن بلکه حتی فکر هم نمیکنن و سوال رو میپرسن. و این ذهن رو به شدت تنبل میکنه.

 

اما اگر ما بتونیم فاصله ای رو بین دانشجو بندازیم. یک فاصله چند روزه تا زبان آموز بتونه بارها و بارها ویدیوی درس رو مرور کنه، خطا کنه، سوال براش پیش بیاد، به سوالش فکر کنه، سوالش رو در سایت مطرح کنه و ذهن خودش رو درگیر کنه و بعد از اون بتونه جواب سوال خودش رو بگیره یا مطمین بشه بهتر نیست؟

 

ما در کلاسهای غیرحضوری زبان انگلیسی استاد عطایی هر هفته دو قسمت رو در سایت قرار میدیم.

 

قسمت اول: تدریس

قسمت اول تدریس هست و مطالب جدید به زبان آموز ارایه میشن. تکنیک های خاصی گفته میشن و منابعی معرفی میشن تا زبان آموز در اون مسیر درست قرار بگیره. دانشجو بارها و بارها در زمانهایی که میتونه ویدیو رو نگاه میکنه و تمرینات و پروژه های تعریف شده رو انجام میده. در این مدت زبان آموزان قادر هستند با هم در قسمت درس به تبادل نظر بپردازن و از هم کمک بگیرن. در این مدت استاد عطایی هم شاهد تمامی تبادل نظرات خواهند بود و برنامه ریزی قسمت دوم انجام میشه. در این مدت استاد عطایی به هیچ یک از سوالات پاسخ نمیدن که در راستای deep learning هست تا زبان آموز بتونه فکر کنه و ذهن خودش رو درگیر نگه داره.

 

قسمت دوم: حل تمرینات و پاسخ به سوالات

ویدیوی دومی که ۳ الی ۴ روز بعد از ویدیوی قسمت اول در سایت ارایه میشه شامل پاسخ به تمامی سوالات دانشجویان هست و همچنین حل تمامی تمرینات. در این ویدیو که تقریبا ۸۰ درصد بار آموزشی رو در خودش داره زبان آموزان در مسیر درست یادگیری قرار میگیره. بعضی اوقات اگر درس خیلی پیچیده باشه قسمت های سوم و چهارم هم ارایه خواهند شد تا درک ۱۰۰ درصدی از مطلب برای زبان آموز به وجود بیاد.

 

متد تدریس فوق سبک تدریس خاص استاد عطایی میباشد که بر طبق سیستم تدریس، تمرین، تصحیح و تثبیت انجام میشود و نیازمند به همکاری پایاپای زبان آموز با کلاس داره تا زبان آموز بتونه به بهترین نتیجه ممکن برسه.

 

در قسمت نظرات اگر سوالی دارید مطرح بفرمایید و پاسخ خودتون رو از همین قسمت دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *