کلاسهای آنلاین غیر حضوری استاد عطایی با نام کلاسهای دانش زبان برگزار میشن که همونطور که از نام این دوره ها پیداست با هدف ارتقای دانش زبان در زبان آموزان طراحی شده اند.

 

فقر دانش زبان در بین دانشجویان زبان انگلیسی

اکثر زبان آموزانی که در ایران به آموزش زبان میپردازن دانش زبانی بالایی ندارن که علت های مختلفی رو داره:

 

شرکت در کلاسهای مکالمه در آموزشگاه ها

کلاس مکالمه زبان انگلیسی

محبوب ترین کلاسها در آموزشگاه های مختلف در ایران کلاسهای مکالمه هست و زبان آموزان علاقه خاصی به این کلاسها دارند و متاسفانه آموزشگاه ها هم بیشترین کلاسهای خودشون رو به این کلاسهای مکالمه اختصاص میدن و بعضی از کلاسها با نام کلاسهای مکالمه آزاد برگزار میشن و آموزشگاه هایی هم هستند که حتی در تبلیغات خودشون هم ذکر میکنند که هیچ گرامر یا کتابی حتی در کلاسهاشون کار نمیشه.

 

حالا سوال اینه که آیا کلاسهای مکالمه بد هستند؟

جواب هم بله هست و هم خیر

بله اگر دانش زبانی بالایی داشته باشید

نه اگر دانش زبانی پایینی داشته باشید.

 

چرا نباید در کلاس مکالمه شرکت کرد؟

اگر دانش پایینی داشته باشید، ثبت نام در کلاس آموزش مکالمه انگلیسی یک اشتباه بزرگ هست. چون شما زبان نمیدونید و قدرت جمله سازی درست انگلیسی ندارید، لغات صحیح رو نمیدونید و درکتون پایین هست یک کلاس مکالمه تنها کاری که برای شما انجام میده اینه که شما رو وادار کنه به فارسی فکر کردن. یعنی شما وقتی در یک کلاس مکالمه شرکت کنید، چون ساختار زبان ها رو بلد نیستید پس از ساختار فارسی استفاده میکنید در ذهن خودتون و بعد کلمات انگلیسی رو جایگذاری میکنید. این میشه فارسی صحبت کردن با کلمات انگلیسی. خیلیا که کلاس زبان شرکت میکنند و سالها کلاس میرن دچار توهم یادگیری زبان میشن و این توهم زمانی از بین میره که دانشجو به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنه. اونجاست که میبینه زبانی که در ایران یاد گرفته به دردش نمیخوره چون عملا زبان یاد نگرفته و صرفا کلاس رفته برای تقویت مکالمه ولی عملا هیچ دانشی از حتی جمله سازی صحیح در اون زبان نداره.

در ضمن کلاسهای مکالمه صرفا به صورت لغت محور اداره میشن یعنی سیستم سعی میکنه که ضعف دانش زبان با ارایه لغات فراوان جبران بشه و البته اون هم به صورت حفظ کردن و نه بصورت صحیح یاد گرفتن که خود این لغت یاد گرفتن باعث توهم یادگیری زبان در زبان آموزان بوجود میاره به شکلی که اگر کسی لغات بیشتری بلد باشه تصور میشه که زبان بهتری داره در حالیکه لغت صرفا ابزار هست و نمیشه گفت که کسی که لغت زیاد بلده پس زبانش خوب هست.

 

چرا باید در کلاسهای دانش زبان استاد عطایی شرکت کرد؟

در هر سطحی از زبان که باشید مطمینا دانش زبانی شما پایین هست و این موضوع رو بخاطر این میگم که در ۸ سالی که کلاسهای دانش زبان رو بصورت حضوری تدریس میکنم میبینم که حتی کسانی که ۲ الی ۳ سال مداوم کلاس میرن باز هم مطالب پایین ترین ترم ما یعنی دانش زبان ۱ رو نمیدونن یا فقط مطالب رو اسما شنیدن و نمیتونن ازشون استفاده کنن.

کلاسهای دانش زبان استاد عطایی کاملترین دوره آموزش صحیح و طبیعی زبان انگلیسی هست که با گذروندن این ۴ ترم (در کل ۸ ماه) نه تنها در مسیر درست یادگیری زبان قرار میگیرید که دیگه هیچ وقت زبان فراموشتون نمیشه، دانش زبان شما از بسیار از اساتید زبان انگلیسی هم بهتر میشه، مکالمه شما طبیعی میشه، درک از راه خواندن و از راه شنیدن یا همون listening شما هم عالی خواهد شد. دلیل این پیشرفت شگرف هم سیستم انحصاری و فوق العاده موفق آنالیزی هست که ابداع شده توسط استاد عطایی هست که زبان آموز رو قادر میکنه که با تحلیل و نه با حفظ کردن زبان رو یاد بگیره و نه صرفا حفظ کنه یا تکرار کنه.

 

آیا لازمه بعد این دوره ها در کلاس مکالمه شرکت کرد؟

بله و ما توصیه میکنیم که حتما بعد از دوره ۸ ماه دانش زبان ۱ الی ۴ به نزدیک ترین آموزشگاه محل زندگی خودتون مراجعه کنید و ثبت نام کنید و حالا که دانش زبانی شما عالی هست پس باید جایی رو برای تمرین داشته باشید تا ذهن و زبان شما با هم هماهنگ بشن. البته اگر کسی رو دارید که میتونید با هم مکالمه کنید هم خوب هست ولی توصیه میشه برای رسیدن به نتیجه بهتر تحت نظر یک استاد مکالمه کنید.

 

ادامه ندادن کلاسها و قطع کردن آموزش

دلیل دیگری که وجود داره برای فقط دانش زبان در ایران این هست که اکثر ما بصورت پیوسته زبان رو یاد نگرفتیم. خود شما احتمالا ۱ ترم کلاس رفتید و بعد رها کردید. شاید دوستی داشته باشید که چند ترم کلاس رفته و بعد مدت ها رها شده. کس دیگری شاید یک یا دو سال زبان کار کرده و بعد رها کرده و مطالب فراموش شدن. مشکل این نوع یادگیری اینه که پیش از اینکه مطالب تثبیت بشن فراموش میشن. برای مثال مدارک بین المللی مثل آیلتس یا تافل ۲ سال اعتبار دارن چون بعد از این مدت اگر شخص در معرض زبان قرار نگرفته باشه زبان فراموشش میشه.

 

عدم تمایل به بازگشت و شروع دوباره

شخصی که تا ترم (برای مثال) ۶ در آموزشگاهی زبان خونده و بعد ۳ ماه کلاس نرفته حداقل ۵۰ تا ۷۰ درصد مطالب رو فراموش کرده. اما همین شخص دوست نداره که برگرده و از ترم ۱ یا ۲ شروع کنه و وقتی که تعیین سطح انجام میشه و بهش گفته میشه که باید برگرده ناراحت میشه و احتمالا اون آموزشگاه رو رها میکنه و میره آموزشگاه دیگه ای که ترم بالاتری قبول بشه. بعضی اوقات این اتفاق هم میفته و دانشجو میره ترم بالاتر!!! در این بین یک سری دروس و نکات و … حذف میشن و دانشجو هیچ وقت اونها رو یاد نمیگیره و این روند که بارها و بارها اتفاق میفته باعث این میشه که دانش زبانی زبان آموز تحت تاثیر قرار بگیره و همیشه ضعف داشته باشه.

متاسفانه آموزشگاه هایی هم هستند که صرفا جهت کلاس پر کردن قبول میکنن که دانشجویان سطح پایین تر در کلاسهای سطوح بالاتر شرکت کنند که عواقب بدی برای سطح زبان دانشجو داره.

 

نداشتن اساتید با دانش بالا

ضعف دیگری که باعث میشه دانشجویان سطح زبانی بالایی نداشته باشند اساتیدی هستند که سطح بالایی رو ندارند و قادر نیستند که دانش زبان آموز رو اونطور که باید در سطح بالا نگه دارند و متاسفانه حتی اگر زبان آموز مستعد و سختکوش هم باشه عدم داشتن اساتید با دانش خوب میتونه که مزید بر علت بشه و دانشجوی زبان به سطح بالایی نرسه.

 

کلاسهای دانش زبان استاد عطایی با علم بر تمام این مشکلات سعی داره تا این ضعف آموزشی در کشور رو جبران کنه و با شرکت در کلاسهای دانش زبان ۱ الی ۴ و فقط در ۸ ماه سطح زبان خودتون رو در حدی بالا ببرید که یک انگلیسی بسیار عالی رو مکالمه کنید و درک بسیار عالی داشته باشید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *