دوره دانش زبان ۳ یک ترم فوق العاده پر از مطالب جدید بسیار پیشرفته هست که به جرات میتونم بگم ۹۹.۹ درصد از جمعیت ایران به این ترم نیاز دارن چون این ترم (مثل ترم های دانش زبان ۱ و دانش زبان ۲) در هیچ کلاس و توسط هیچ استادی تدریس نمیشن. البته که یک مقداری از مطالب ترم های دانش زبان ۱ و ۲ در آموزشگاه ها تدریس میشن ولی ترم دانش زبان ۳ کاملا یک دنیای بسیار متفاوت هست. 

وظیفه مودال ها در انگلیسی

در ترم دانش زبان ۳ ما میریم سراغ مودال های انگلیسی که وظیفه اونها تغییر و افزودن مفهوم به جملات معمولی هست. مودال ها صرفا در ۲ زبان انگلیسی و آلمانی موجود هستند و دیگر زبان ها راه های دیگری رو برای بیان مودالیتی دارند مثل زبان فارسی که ما از کلمات و اصطلاحات دیگر و حتی جملات بیشتر برای اضافه کردن یا تغییر مفاهیم جمله اصلی استفاده میکنیم. 

ضرورت دانستن مودالهای انگلیسی

دونستن مودالهای انگلیسی ضروری هست و اصلا بدون دونستن مودال ها نه درک درستی از انگلیسی میتونید داشته باشید نه اینکه یک انگلیسی طبیعی رو مکالمه خواهید کرد. در حقیقت ندونستن مودال ها باعث انگلیسی شکسته یا انگلیسی غیرطبیعی میشه و در صورت مهاجرت و زندگی در یک کشور انگلیسی زبان هست که خودش رو خیلی خیلی بیشتر نشون میده. مودال ها بیش از ۵۰ درصد مکالمات روزمره رو تشکیل میدن و خیلی از فیلمها و سریالهایی که نگاه میکنید پر از مودال ها هستند ولی این مودال ها رو با اینکه میشنوید ولی درک درستی از اونها ندارید و اکثر زبان آموزان اونها رو درست درک نمیکنن چون برای یادگیری اونها حتما باید نوع استفاده اونها به شما تدریس بشه و بدون تدریس به هیچ عنوان درک درستی رو نمیتونید که داشته باشید.

چرا مودال ها در کتابها و کلاسهای زبان تدریس نمیشوند؟

بعلت اینکه مودالها پیچیدگی بسیاری دارند و همچنین قابل ترجمه به فارسی نیستند (چون در فارسی مودال نداریم) این ساختارها در اکثر کلاسهای زبان حذف شدن تا زبان آموزان و همچنین اساتید دچار مشکل نشن. اما بخاطر سبک خاص آموزش آنالیزی استاد عطایی زبان آموزان به راحتی با کاربردهای مودال ها در انگلیسی آشنا میشن و درک موقعیتی عالی پیدا میکنن و هم فیلمها و آهنگ ها رو بهتر درک میکنن و هم مکالمه بسیار پیشرفته تری رو خواهند داشت. در ضمن دونستن مودال ها یکی از نکات ضروری در آیلتس هست که استفاده صحیح اون میتونه نیم تا ۱ نمره به نمره مکالمه آیلتس شما کمک کنه. یعنی اگر بدون مودال ها شما بتونید نمره ۶.۵ بگیرید با مودال ها حتما به نمره ۷ الی ۷.۵ میتونید برسید در قسمت مکالمه آیلتس.

 

تدریس دوره دانش زبان ۳ خودآموز

برعکس کلاسهای معمول در مدرسه مجازی عطایی آنلاین، کلاس دانش زبان خودآموز دارای پروژه نیست و زبان آموز بدون تمرین قادر به دیدن تمام درسها میباشد.

دقت داشته باشید که در کلاس خودآموز فایلهای درسهای اصلی قابل دانلود نیستند.

تست کنیم ببینیم چقدر از مودال ها میدونید؟

برای انجام تست زیر از این مودالهای انگلیسی میتونید استفاده کنید.

Can, Could, May, Might, Have to, Must, Should, Had better, Would, Ought to

بدون معطلی
با ثبت نام دوره خودآموز

به محض ثبت نام کلاس شما شروع میشه

محتوای کلاس

نمایش همه

نکته مهم: این کلاس در سطح پیشرفته میباشد و برای زبان آموزانی که همین الان میتونن عالی صحبت کنند و حتی اساتید زبان میتونه مناسب باشه. اما اگر سطح شما پیشرفته نیست حتما توصیه میشه که کلاسهای دانش زبان ۱ و دانش زبان ۲ رو بگذرونید. اما اگر در مکالمه مشکل چندانی ندارید این کلاس براتون مفید خواهد بود.