تا به حال از خودتون سوال کردید که چرا یادگیری زبان انگلیسی در ایران اینقدر سخته؟ چرا مردم در کشورهای دیگه اینقدر راحت زبان رو یاد میگیرن ولی در ایران با اینکه اکثر افراد سالها کلاس زبان میرن باز هم یاد نمیگیرن یا اینکه یاد میگیرن و به محض اینکه ۳ الی ۶ ماه از زبان دور میشن همه چیز از ذهنشون پاک میشه؟

بنده (علی اکبر عطایی) به عنوان مدرس زبان انگلیسی وظیفه خودم میدونستم که همیشه بتونم زبان آموزی که به بنده مراجعه میکنه رو به شکل درست و صحیح راهنمایی کنم تا این زبان آموز هیچ وقت به مشکل برخورد نکنه و تجربیات سختی که خود بنده و ۹۹ درصد افراد دیگر داشتند رو تجربه نکنه.

۱۴ سال تجربه تدریس و تحقیق درباره آموزش زبان و مشکلات و اشتباهات تدریس در جامعه ایران به بوجود آمدن سیستم آموزشی آنالیزی استاد عطایی کمک کرد. سیستمی فوق العاده موفق و کارا که در ۹ سال اخیر به هزاران زبان آموز کمک کرده که بصورت حضوری، آنلاین یا با استفاده از بسته خودآموز عطایی آنلاین موفق به یادگیری کامل زبان انگلیسی بشن.

سیستم آنالیزی استاد عطایی حالا به نقطه ای رسیده که با توجه به موفقیت گسترده زبان آموزان این سیستم میتوانیم ادعا کنیم تنها سیستم آموزشی ایران هستیم که موفق به بالابردن ۱۰۰ درصدی دانش انگلیسی زبان آموزان میشویم.

دوره دانش زبان ۱

در دوره دانش زبان ۱ استاد عطایی تاکید گسترده ای بر روی آموزش تصویر سازی و تفکر سازی انگلیسی دارند که ضعف اصلی ۱۰۰ درصد از زبان آموزان فارسی زبان هست. اکثر کسانی که توی آموزشگاه ها زبان یاد میگیرند به فارسی فکر میکنند. به عبارت دیگه اول فارسی شده جمله رو در ذهن میارن و بعد با کلمات انگلیسی جایگزین میکنند. اما در دوره دانش زبان ۱ استاد عطایی طرز صحیح تصویر سازی، تفکر سازی انگلیسی، تگ بندی جملات، تشریح موقعیت و طرز تلفظ صحیح رو به زبان آموز آموزش میدن و با یادگیری این تکنیک های جادویی زبان آموز به راحتی میتونه تفکر انگلیسی داشته باشه و جملات فوق العاده انگلیسی بسازه.

اهداف اصلی که دوره دانش زبانی ۱ دنبال میکنه شامل این مطالب هست:

۱- حذف تفکر فارسی و آموزش تفکر انگلیسی
۲- تقویت درک از راه تحلیل و حذف ترجمه
۳- تقویت لغات مفید محاوره و آموزش لغت بدون ترجمه و معادل سازی
۴- تقویت تلفظ و لحن زبان آموزان

چطور فارسی فکر کردن روی انگلیسی صحبت کردن تاثیر بد داره؟

اجازه بدید کمی توضیح بدم که چرا ما نباید فارسی فکر کنیم. ما سعی داریم زبان دیگه ای رو یاد بگیریم. زبانی که مشترکات خیلی اندکی با زبان مادری ما یعنی فارسی داره. به عبارت دیگه زبان انگلیسی زبانی قوی تر و ساختاری تر از فارسی هست. برای مثال ما توی فارسی تفاوتی بین گذشته ساده یا ماضی نقلی قائل نمیشیم برای مثال نمیگیم

رفته ام
خورده ام
میگیم رفتم
خوردم

یعنی هم در گذشته میگیم رفتم و هم در ماضی نقلی میگیم رفتم

یا برای مثال برای گفتن آینده نمیگیم

خواهم رفت
خواهم گفت

میگیم

میرم
میگم

حالا جالب اینجاست که در حالت حال استمراری و حال ساده هم همینکار رو انجام میدیم و میگیم

میرم
یا میگم

حالا این یک مقدار بسیار کوچک از فارسی فکر کردن هست و میشه گفت که فارسی فکر کردن باعث این میشه که ساختار جمله سازی شما کاملا غلط بشه و غیر قابل درک (یا بسیار مشکل و گیج کننده) برای یک انگلیسی زبان

چه لغاتی رو باید برای یادگیری صحیح انگلیسی یاد بگیریم؟

یادگیری زبان در ایران بخاطر اینکه ساختارها تدریس نمیشن لغت محور هست و این باعث شده تا همه به دنبال یادگیری لغت باشن و هر چقدر هم از لحاظ ساختاری پیشرفت کنن اگر از لحاظ لغتی پیشرفت نکنن فکر میکنن که زبان بلد نیستن.

البته که لغت و یادگیری اون ضروری هست ولی متاسفانه لغات صحیح محاوره در آموزشگاه ها تدریس نمیشن. اکثر لغاتی که زبان آموزان در آموزشگاه یاد میگیرن لغات آکادمیک هست که در محاوره و درک فیلمها غیر کاربردی میشن.

برای مثال اکثر شما معنی کلمات زیر رو در انگلیسی میدونید:

تاسیس کردن
فارغ التحصیل شدن
تعمیر کردن

ولی معنی این کلمات رو چطور؟

  • دکمه بستن
  • میز رو جمع کردن
  • پیراهن رو داخل شلوار انداختن
  • ریش گذاشتن
  • کرم زدن به صورت

خوب کلمات پایین خیلی عمومی تر هستن ولی اکثرا بهشون فکر هم نکردید.

در کلاس دانش زبانی ۱ استاد عطایی تکنیک های خیلی خاصی بکار گرفته میشن که خودتون بتونید بهترین لغات ممکن رو برای محاوره و درک بهتر یاد بگیرید. لغاتی که واقعا در زندگی روزمره نیاز میشن. شاید شنیده باشید که کسانی میگن که اولش خوب بودما ولی بعدش انگلیسیم تموم شد. این بخاطر اینه که لغات کلی رو بلدن ولی لغات ریزتر مکالمه ای رو نمیدونن. با تکنیک های داده شده در این کلاس مطمین باشید که هیچ وقت زبانتون تموم نمیشه.

سوالی که پیش میاد اینه که حالا که لغات آکادمیک یاد نمیگیرم چه جور لغاتی یاد میگیریم؟

ما در کلاس دانش زبانی ۱ لغات محاوره ای یاد میگیریم، لغاتی که واقعا به درد مکالمه ما میخوره و لغاتی که درک زبان آموز رو بالا ببره. لغاتی که توی فارسی برای گفتنشون چندین جمله باید ساخت.

برای مثال معنی فعل call in یعنی چی؟
اجازه بدید در یک جمله استفاده کنم تا شاید راحت تر باشه.

I called in yesterday.

اتفاقی که در ذهن شما میفته اینه که شروع میکنید به ترجمه کردن در ذهن خودتون
ترجمه و معادل سازی به فارسی

یعنی میگید i یعنی من call یعنی زنگ زدن in یعنی داخل و چون معنی خاصی نمیده شروع میکنید به حدس زدن یعنی به خونه زنگ زده یا چیزای دیگه

اما معنی این جمله یعنی

من دیروز مریض بودم. زنگ زدم سر کارم و مرخصی گرفتم.

یا مثلا میگیم
He goes by Jack in school.

این رو چطور معنی میکنید؟

احتمالا میگید

با جک به مدرسه میره. یا به وسیله جک به مدرسه میره. یا جک اونو به مدرسه میرسونه.

همشون اشتباه هستند و باز هم ترجمه و معادل سازی

معنی این جمله یعنی اینکه توی مدرسه جک صداش میکنن.

با خودتون حتما الان میگید چرا اینجوری شد

خوب مشخصه اونا زبان خودشون رو دارن و اصلا دلیل نداره شکلی حرف بزنن که برای ما راحت باشه.

با اینکه دوره دانش زبان ۱ قرار نیست که بحث کامل لغتی رو دنبال کنه اما به علت نیاز شدید زبان آموز برای تغییر تفکر خودش ما حدود ۴۰۰ فعل محاوره ای خیلی جالب و کاربردی رو به شما آموزش میدیم و با تکنیک هایی که بهتون آموزش میدیم میبینید که خودتون شروع میکنید به یادگیری واقعی لغات زبان انگلیسی

چیزی که این کلاس نیست؟

کلاس دانش زبان ۱ خیلی چیزهاست ولی خیلی چیزها هم نیست.
ما در کلاس دانش زبان ۱ به شما کامل آموزش میدیم که چطور انگلیسی فکر کنید. تمام ساختارهای کاربردی مکالمه ای زبان رو به شما آموزش میدیم به شکلی که در هیچ کتابی نیومده و هیچ استادی به این شکل و با این نظم با شما کار نمیکنه و دانش زبانی شما رو به بالاترین نقطه میرسونیم چیزی که هیچ استادی (علیرغم داشتن دانش اون) به شما نمیتونه ارایه کنه چون سیستم آنالیزی استاد عطایی هست که میتونه ذهن شما رو اینقدر نسبت به زبان باز کنه که هیچ چیزی دیگه براتون سخت نباشه.

پس دقت داشته باشید این دوره کلاس مکالمه نیست.

توی کلاس مکالمه شما فقط حرف میزنید و دانشتون هیچ وقت تقویت نمیشه. غلط حرف میزنید از ساختارهای فارسی استفاده میکنید.
از لغات فار سی ساز شده استفاده میکنید
تلفظ و لحن بیان شما فارسی هست
در حقیقت یک کلاس مکالمه به شما آموزش نمیده. یک کلاس مکالمه جایی برای تمرین هست.
دانش رو ما در اختیار شما قرار میدیم. در کلاس دانش زبانی ۱ و ۲ دانش زبانی شما کامل کامل میشه و فقط کافیه که چند دوره کوتاه برای تمرین مکالمه در یک کلاس مکالمه شرکت کنید تا تفاوت واقعی مکالمه خودتون رو با کسانی که دوره دانش زبانی ۱ و ۲ رو نگذروندن مشاهده کنید.

روش تدریس دوره دانش زبان ۱

مرحله اول: تدریس

در مرحله اول استاد عطایی در قالب یک ویدیو درسهای جدید رو ارایه میدن  که هیچ محدودیت زمانی برای دیدن این ویدیوها وجود نداره و در هر ساعت از شبانه روز که دلتون بخاد میتونید درسها رو ببینید.

در هر ویدیو با ساختارهایی فوق العاده کاربردی در زبان آشنا میشید و یاد میگیرید که چطور از اونها استفاده کنید. این درسها به صورت فارسی تدریس میشه تا زبان آموز بتونه بدون مشکل همه چیز رو درک کنه و اگر سوال داشته باشید (در دوره VIP) هم میتونید در همون قسمت در سایت مطرح کنید تا پاسخ بگیرید. 

مرحله دوم: کوییز و تمرین

در هر درس چندین تمرین و quiz و منابع کمک درسی بر حسب نیاز گنجانده شدن تا زبان آموز درک خودش رو محک بزنه. 

این تمرینات دائما در حال آپدیت شدن و بیشتر شدن هستن. برعکس تمریناتی که در کتابها دیدید، تمرینات و کوییزهای این قسمت ها بر اساس مشکلات زبان آموزان قبلی در سالهای مختلف جمع آوری شده و بصورت تمرین در اومدن. با دیدن این مشکلات در تمرینات و کوییزها و دیدن علت این اشتباهات شما میتونید خیلی سریع مشکل رو پیدا کنید و بفهمید که در اشتباه هستید. 

مرحله سوم: حل تمرین و رفع اشکالات (دوره VIP)

در انتهای هر فصل زبان آموز باید یک پروژه رو بر اساس مطالب آموزش دیده برای ما ارسال کنه که با راهنمایی های استاد عطایی زبان آموز میتونه به راحتی مطالب آموزش دیده رو در قالبی استاندارد استفاده کنه و خطاهای احتمالی (چه کاربردی، چه لغتی، چه گرامر) در ویدیوی تحلیل پروژه رفع و راهنمایی های لازم جهت بهتر شدن پروژه های آینده ارایه میشه.

برای ما پیشرفت زبان آموز بصورت صحیح خیلی مهمه و اگر پروژه زبان آموزی ضعیف باشه و در حد استاندارد اون درس خاص نباشه، اون پروژه رفع اشکال میشه ولی تایید نمیشه یعنی زبان آموز دسترسی به درس بعدی رو پیدا نمیکنه. بجاش از زبان آموز خواسته میشه تا دوباره با رفع اشکالات قبلی پروژه جدید بفرسته تا زمانی که مطلب رو کامل درک کرده باشه. بعد از تایید استاد عطایی درس جدید برای زبان آموز باز میشه.

مرحله چهارم: جلسه مکالمه و رفع اشکال (فقط کلاس های VIP+)

در کلاسهای VIP+ زبان آموز هر هفته یک جلسه آنلاین برای تمرین مکالمه و رفع اشکال هم داره. 

این جلسه با هماهنگی قبلی پیش از ثبت نام برنامه ریزی میشه و در این نوع کلاس زبان آموز موظف هست که در ۲ ماه دوره دانش زبان رو تکمیل کنه. 

این نوع کلاس مخصوصا برای کسانی فوق العاده هست که میخان فشار بیشتری روشون باشه تا بتونن منظم درسها رو بخونن.

همچنین این دوره ها کمک میکنه که زبان آموز بتونه همزمان با دانش زبان مهارت مکالمه خودش رو هم تقویت کنه. 

میشه به جرات گفت که کلاسهای دانش زبان VIP+ هیچ نقطه ضعفی برای یادگیری اصولی زبان انگلیسی ندارن و یک دوره بی نظیر زبان انگلیسی رو برای کسانی که بصورت جدی به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستن بوجود میاره. 

دموی کلاس دانش زبان ۱

48 ساعت گارانتی عودت وجه

جهت آسودگی خاطر زبان آموزان، یک فرصت ۴۸ ساعته بعد از ثبت نام وجود داره تا درس اول رو بصورت کامل به همراه کوییزها و تست آنالیزی و … انجام بدید و در نهایت اگر به این نتیجه رسیدید که این دوره مناسب شما نیست تمامی وجه به صورت کامل به حساب شما عودت میشه. سعی کنید در این ۴۸ ساعت تمام زوایای کلاس رو بررسی کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

تعیین سطح

در مدرسه مجازی عطایی آنلاین زبان آموزان به دو دسته تقسیم میشن. کسانی که مبتدی هستند و زبان آموزانی که بالاتر از سطح مبتدی هستند. اگر شما مبتدی هستید (یعنی در ساختن جملات بسیار ساده هم ضعف دارید) حتما از دوره خودآموز مبتدی انگلیسی شروع کنید و پس از پایان دوره خودآموز مبتدی در کلاس دانش زبان ۱ ثبت نام کنید. 

اگر هم مبتدی نیستید و قبلا در کلاسهای زبان شرکت کردید و در هر سطحی که هستید نیاز به دوره دانش زبان ۱ دارید و از همین دوره شروع کنید.

اگر هم مطمئن نیستید که مبتدی هستید یا نه از این لینک یک تعیین سطح رایگان با شخص استاد عطایی انجام بدید.

نظر زبان آموزان کلاس دانش زبان ۱

محتوای کلاس

نمایش همه

دانش زبان ۱ VIP

۱ سال پشتیبانی، پروژه و رفع اشکال

این کلاس برای کسانی مناسب هست که میخان آزادانه هر ساعتی که میخان زبان رو یاد بگیرن ولی دوست دارن که پشتیبانی هم وجود داشته باشه تا اگر مشکلی داشته باشن رفع بشه. 

دانش زبان ۱ خصوصی

۱ سال دسترسی، پشتیبانی و ۷ جلسه مکالمه (زنده)

این کلاس بهترین نوع کلاس دانش زبان هست که هر هفته یک جلسه خصوصی فقط برای شما گذاشته میشه برای مکالمه و رفع اشکال

دانش زبان ۱ نیمه خصوصی

کلاس ۶ نفره به همراه کلاس مکالمه

این کلاس هفته ای یک جلسه مکالمه هم داره که در اون با دیگر زبان آموزان بتونید زبان رو با هم یاد بگیرید.